مقالات

۱۴ ویژگی ممتاز دستگاه کارتخوان موبایلی

کارتخوان جیبی

امروز در نظر داریم محصولی را خدمت شما دوستان عزیز معرفی کنیم که بسیار کاربردی است. دستگاه کارتخوان جیبی mpos.

این دستگاه ها نسل جدیدی از دستگاه های کارتخوان سیار هستند، سیمکارت لازم ندارند و به وسیله بلوتوث تلفن همراه شما به تلفن شما وصل می شوند، مانند هندزفری های بی سیم.

مهم ترین ویژگی های کارتخوان جیبی mpos | کارتخوان موبایلی :

۱- آنتن دهی:

نکته جالب قابل توجه دستگاه کارتخوان جیبی این است که هرکجا که تلفن همراه شما آنتن بدهد دستگاه نیز آنتن دارد، برای همین شما دیگر نگران این نیستید که کیفیت آنتن دهی این دستگاه چطور است و خیالتان بابت کیفیت ارتباط راحت می شود.

۲- خداحافظی با رسید کاغذی:

ویژگی جالب دیگر این دستگاه این است که نیاز به رسید کاغذی ندارد بلکه رسید را برای مشتری شما پیامک می کند، بنابراین شما دیگر نگران این مسئله نیستید که کاغذ کارتخوان تمام شود و یا بر اثر تورم گران شود.

همان اطلاعاتی که داخل رسید کاغذی درج می شود در یک پیامک برای شما ارسال می گردد و هزینه پیامک توسط شرکت فن آوا که پشتیبان این دستگاه می باشد پرداخت خواهد شد و شما یا مشتری شما هزینه ای بابت رسید پرداخت نخواهید کرد.

حتی اگر سیم کارت گوشی شما بلک لیست باشد و یا حتی پیامک های تبلیغاتی را روی سیم کارت خود بسته باشید پیامک حاوی رسید برای دو طرف ارسال می گردد.

۳- مقاوم در برابر ضربه:

مزیت دیگر دستگاه کارتخوان جیبی ( کارتخوان موبایلی ) این است که چون رسید کاغذی ندارد و داخل دستگاه هم چاپگر حرارتی که به ضربه بسیار حساس است ندارد، برای همین اگر به هر دلیلی از دست شما به زمین بیوفتد آسیبی نمی بیند و در مقابل ضربه نیز بسیار مقاوم است، به علاوه این نکته که چون چاپگر حرارتی ندارد مصرف باتری دستگاه کارت خوان بسیار کمتر از مدلهای کاغذی آن خواهد بود.

۴- مصرف پایین باطری:

تیم ما این دستگاه را تست کرده و میزان مصرف باتری آن حداقل ۸ روز است، یعنی اگر شما روز شنبه دستگاه را فول شارژ کنید هفته آینده میزان باتری ۲۰ درصد می شود، بنابراین این دستگاه ۷ تا ۸ روز برای شما شارژ را نگه می دارد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که میزان مصرف باتری طبیعتا بستگی به میزان استفاده شما نیز دارد.

۵- امنیت دستگاه کارتخوان جیبی mpos (کارتخوان موبایلی):

نکته جذاب و مهم دیگر این دستگاه این است که اگر فردی آن را از شما سرقت کند دستگاه به تنهایی قابل استفاده نمی باشد زیرا دستگاه عملا از خودش دستور اجرای تراکنش را نمی گیرد بلکه به وسیله تلفن همراه شما و اپلیکیشن مخصوص کارتخوان که روی تلفن شما نصب می شود و به کارتخوان متصل می شود دستور اجرای تراکنش را می گیرد.

برای مثال اگر شما بخواهید به وسیله دستگاه کارتخوان قبض آب و برق خود را پرداخت کنید تا دستور اجرای تراکنش را از تلفن خود و اپلیکیشن این محصول به کارتخوان ندهید کارتخوان جیبی mpos (کارتخوان موبایلی) فعال نخواهد شد.

این یکی از ویژگی های امنیتی دستگاه هم محسوب می شود که این دستگاه را برای سارق بلااستفاده و غیرقابل فروش می کند و بدین ترتیب امنیت حساب شما نیز تامین خواهد شد

۶- انواع تراکنش با کارتخوان جیبی :

دستگاه کارتخوان جیبی تراکنش هایی از جمله: خرید، پرداخت قبض، شارژ موبایل، مانده حساب، و گزارشات روزانه دستگاه را به شما می دهد.

همچنین میتوانید به اطلاعات تراکنش های حساب خود پس از گذشت ماه ها دسترسی داشته باشید. و بدین ترتیب نگران مفقود و یا پاک شدن اطلاعات مربوط به فاکتورهای فروش خود به مشتریان نخواهید بود.

۷- کارتخوان جیبی mpos مناسب برای انواع کارتهای بانکی:

ویژگی جالب دیگر این دستگاه این است که سه نسل از کارت های بانکی را می خواند:

کارت های نسل قدیم که در کناره دستگاه هستند که دارای سوکت بودند.

کارت های حال حاضر که در قسمت بالای دستگاه از چپ به راست کشیده می شوند و دستگاه اطلاعات کارت را می خواند.

کارت های نسل آینده که اصطلاحا به آن ها هاور می گویند. دستگاه کارتخوان جیبی به وسیله لیزری که دارد این کارتها را نیز پشتیبانی می کند.

کارتخوان جیبی

۸- جواز کسب، کارمزد، مالیات، فروش به دیگران؟

این دستگاه به جواز کسب نیازی ندارد،برای همین می توانید این دستگاه را به اسم افراد دیگر مثل: فرزند، پدر یا مادر و… که به کسب و کار شما مربوط نیست خریداری کنید .

هیچ پولی در حساب شما مسدود نمی شود، کارمزد ندارد و مالیات هم به آن تعلق نمی گیرد.

شما فقط با پرداخت مبلغ این دستگاه صاحب این دستگاه پیشرفته می شوید، این دستگاه قابل خرید و فروش و انتقال به غیر نیز می باشد.

۹- شرایط تحویل و قیمت کارتخوان جیبی mpos

در آخر نیز این دستگاه حداکثر در ۷ روز کاری به شما تحویل داده می شود، و قیمت این دستگاه نصف ارزانترین دستگاه پوز و کارتخوان آکبند موجود در بازار است.

این دستگاه از طریق بلوتوث به تلفن همراه شما متصل می شود و از طریق یک نرم افزار که در تلفن همراه شما نصب میشود، کنترل دستگاه را به دست می‌گیرید.
برای دریافت نرم افزار کارتخوان جیبی کلیک کنید

موقع استفاده از دستگاه کارت خوان باید ابتدا نرم افزار را در داخل تلفن همراه خود باز کنید، نرم افزار از شما برای ورود رمز می خواهد که این رمز به طور پیش فرض عدد ۲۵۸۰ است، شما بعداز اینکه وارد نرم افزار و منوی آن شدید می توانید رمز را تغییر دهید.
این محصول وزن بسیار کمی دارد، در جیب به راحتی جای می گیرد.

منوهایی نرم افزاری که روی موبایل شما نصب می شود کارایی دستگاه کارتخوان جیبی شما را نشان می‌دهد که شامل: خرید، شارژ موبایل، پرداخت قبض، مانده حساب، گزارشات، و تنظیمات می‌باشد.

در ادامه قصد داریم کار با گزینه‌ی ” خرید ” که اصلی ترین گزینه در کارتخوان جیبی به حساب می آید را برای شما توضیح دهیم.

راهنمای سریع استفاده:

با زدن گزینه‌ی ” خرید ” دستگاه برای شما فعال می شود و آماده کار است. مقدار مبلغ خرید را وارد می کنید، مثلا ۲۰۰۰۰۰ ریال، در پایین مبلغ شماره تلفن همراه خریدار را از شما می خواهد(برای اینکه از طریق پیامک رسید خرید برایشان ارسال شود).

کارت بانکی خود را می کشید و رمز کارت خود را وارد می کنید، و دستگاه عملیات خرید و پرداخت وجه را انجام می دهد و رسید تایید آن به تلفن همراه فروشنده(درون نرم افزار) و خریدار (از طریق پیامک) ارسال خواهد شد.

این عملیات در عرض فقط چندثانیه طول می کشد و بسیار راحت و مطمئن است

۱۰- مشخصات فیزیکی دستگاه کارتخوان جیبی mpos:

طول دستگاه : ۱۰ سانتی متر
عرض دستگاه : ۵٫۵ سانتی متر
ضخامت دستگاه : ۲ سانتی متر
وزن دستگاه : ۷۵ گرم

به زودی کاور چرمی مخصوص کارتخوان جیبی mpos را در قسمت فروشگاه سایت قرار خواهیم داد.

۱۱- بانکهای طرف قرارداد:

دستگاه به تمامی بانک ها متصل می شود. مثل: بانک ملی، بانک ملت، بانک صادرات، بانک پاسارگاد ، بانک پارسیان، بانک سپه، کوثر، رسالت، بانک قوامین، بانک دی و…
این دستگاه فقط با بانک سامان کار نمی کند.

۱۲- مدارک مورد نیاز برای ثبت و خرید دستگاه کارتخوان جیبی:

اگر می خواهید دستگاه را برای افراد حقیقی(شخصی) خریداری نمایید باید مدارک زیر را جهت تکمیل خرید ارائه نمایید : (می توانید از مدارک عکس بگیرید و برای ما بفرستید. یعنی حتما لازم نیست که حضوری برای تکمیل تشریف بیاورید.)

۱-کارت ملی (پشت و رو)

۲-تصویر صفحه اول شناسنامه

۳-تصویر قبض آب یا برق یا تلفن یا گاز که روی قبض کد پستی داشته باشد.

*نکته مهم درباره کد پستی این که باید با همان کدی که شما در فرم درخواست پایانه نوشته اید با کد پستی داخل قبض اب یا برق یا تلفن و… شما یکی باشد*

(در صورت نداشتن کد پستی می توانید کد پستی شخص دیگری را جایگزین کنید)

۴-تاییدیه شبای بانکی

*تاییدیه شبا حتما باید از طریق باجه بانک مورد نظر باشد و دارای اسم، شماره حساب، مهر بانک مورد نظر، شماره شبا باشد.

در آخر دو فرم باید تکمیل شود:

۱-فرم درخواست پایانه فروش موبایلی

۲-استشهاد محلی

۱۳- آیا دستگاه را می توانم موقتا به شخص دیگری واگذار کنم؟

یک دستگاه معمولا به یک تلفن همراه متصل می شود، اما اگر به طور مثال شخص مورد نظر شریکی داشته باشد که لازم است کارتخوان به حساب او نیز متصل شود حداکثر ماهانه ۲ بار می توان شماره فرد صاحب حساب را تغییر داد اما این کار یک سره هر روز امکان پذیر نیست.

۱۴- فعالسازی دستگاه کارت خوان جیبی mpos:

اپلیکیشن دستگاه را از سایت ما Minitek.ir دانلود نمایید. (این اپلیکیشن فقط بر روی گوشی های اندروید ۵ به بالا و ios-10 به بالا کار می کند)
حتما اطمینان حاصل کنید که vpn یا همان فیلترشکن شما خاموش باشد و اینترنت شما روشن باشد.

برای ورود که در قسمت بالا هم گفتیم باید رمز ورود پیش فرض ۲۵۸۰ را بزنید.

برای روشن کردن دستگاه کارتخوان جیبی mpos دکمه پاور را ۴ ثانیه نگه دارید.

درون اپلیکیشن تلفن همراه گزینه جست و جو وجود دارد که برای پیدا کردن بلوتوث! دستگاه و متصل شدن به آن می باشد و چه دستگاه هایی برای اتصال وجود دارد.

هر تلفن همراهی که قابلیت اتصال به دستگاه کارت خوان را داشته باشد داخل جست و جوی نرم افزار ظاهر می شود.

وقتی دستگاه مورد نظر پیدا شد شما باید گزینه رفتن به مرحله بعد را بزنید! در مرحله بعد دستگاه شروع می کند به شمارش معکوس از ۱۸۰ ثانیه.

در این بازه زمانی یک پیامک تایید به شماره ای که قبلا درون فرم وارد کرده اید! و برای متصل شدن دستگاه کارت خوان به تلفن همراه شما برایتان ارسال می شود.

زمانی که کد ارسال شد،گزینه ای وجود دارد به نام ورود کد به دستگاه! در صورت زدن این گزینه دستگاه کارت خوان به صورت خودکار روشن می شود و همان کد ارسالی را از شما می خواهد تا به دستگاه بدهید.

وقتی کد را وارد کردید دکمه سبز رنگ دستگاه را بزنید، با این کار وارد مرحله بعد می شوید. در این قسمت گوشی شما با دستگاه کارت خوان متصل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *