مقالات

خودپرداز یا دستگاه ATM چیست؟

دستگاه atm

خودپرداز یا دستگاه ATM چیست؟

 

خرید و فروش دستگاه خودپرداز - عابربانک atm

 

خودپرداز که گاهی عابربانک، زود‌ پرداز و آنی بانک نیز نامیده می شود؛ دستگاهی الکترونیکی است که به مشتریان بانک این امکان را می دهد تا در هر زمان به وسیله قرار دادن کارت عابر بانک خاصی در دستگاه و وارد کردن یک گذرواژه از حساب خود پول دریافت کرده یا موجودی حساب بانکی خود را چک کنند بدون اینکه نیاز به شمارشگر انسانی باشد. بسیاری از خودپردازها نیز امکان واریز پول یا چک، جابجایی پول میان حساب های بانکی و حتی خرید تمبر را برای مشتریان فراهم می کنند.

انواع دستگاه خودپرداز

خرید و فروش دستگاه خودپرداز - عابربانک atm

 

خودپرداز با لیبل سفید رنگ

این نوع خودپرداز اکثراً توسط نهادها و مؤسسات غیر بانکی خریداری و اداره می شود. این نوع دستگاه معمولاً توسط افراد حقیقی و شرکت های خصوصی مستقل از بانک ها خریداری می شوند و با نام مخفف WLA معروف هستند. این دستگاه الزاماً لوگوی بانک خاصی را به نمایش نمی گذارند اما تمام عملیات بانکی را می توان با آن ها انجام داد؛ مشابه با همان چیزی که در بانک ها وجود دارند.

 

دستگاه خودپرداز با لیبل قهوه ای رنگ

 

واگذاری دستگاه خودپرداز با برچسب قهوه ای معمولاً با مالکیت شخصی انجام می شود. این مدل دستگاه ها تحت مدیریت و نگهداری همان مؤسسه یا شرکتی هستند که آن را خریداری می کند و نام برند تجاری آن در خودپرداز، قابل رؤیت است. بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری جزو این دسته مالکان قرار دارند.

 

دستگاه خودپرداز داخلی

 

این مدل از خودپردازها معمولاً داخل بانک ها و یا شعب مربوط به عملیات بانکی نصب می شوند و علاوه بر اینکه خدمات بانکی را به کاربران ارائه می دهند، سرعت و امنیت را نیز تأمین می نمایند. از این دستگاه های خودپرداز می توانید در بانک ها برای انتقال یا برداشت وجه نقد استفاده کنید.

دستگاه خودپرداز خارج از ساختمان بانک

این دستگاه خودپرداز با عنوان Offsite ATM شناخته می شوند و کاربرد زیادی در شهرها و روستاها دارند؛ از این مدل خودپرداز در مناطقی استفاده می شود که دسترسی به بانک و شعب انجام عملیات بانکی امکان پذیر نیست. به این ترتیب مردم قادر خواهند بود تمام عملیات بانکی خود را بدون دسترسی به یک بانک، با سرعت و امنیت بالا انجام دهند.

دستگاه های خودپرداز آنلاین و آفلاین

 

دستگاه های خودپرداز آنلاین،دستگاه های ATM هستند که در تمام مراحل انجام عملیات بانکی به پایگاه داده و شبکه بانکی متصل هستند. تمام کارهای بانکی با این نوع دستگاه ها کنترل می شود. دستگاه های عابربانک آفلاین، به شبکه متصل نیستند، بنابراین در هر زمان می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

تجربه و سابقه

شرکت پرداخت مبین با داشتن تجربه و سابقه در امر کارگزاری انواع خودپرداز و با نصب بیش از ۵۰ عدد از این دستگاه و جلب ۱۰۰درصد رضایت مشتریان در اینخصوص توانسته با تمامی شرکت‌های معتبر در سطح کشور رقابت نماید.

گارانتی معتبر

دیدگاه اکثر ما نسبت به کلمه گارانتی شاید به آن صورتی که باید و شاید حس تضمین را القا نکند. اما این تضمبن داده می‌شود که دستگاه‌های خودپرداز شما در بهترین مراکز تخصصی تعمیرات خودپرداز‌ها تعمیر و گارانتی خواهند شد.

تنوع محصول

شرکت مدرن پرداخت مبین در مارک‌ها و مدل‌های مختلف و با تنوع بالای خودپرداز های خود ، این امکان را برای پذیرندگان محترم بوجود آورده است تا در انتخاب ATM موردنظر خود دست بازتری داشته باشند.

قیمت مناسب

قیمت مناسب دستگاه‌های خودپرداز ما و رقابتی بودن محصولات این شرکت، این اطمینان هست که بهترین atm را با بهترین قیمت ممکن خریداری خواهید کرد، و البته این قیمت مناسب همراه با گارانتی و پشتیبانی مستمر همراه خواهد بود.

شرایط دریافت دستگاه خودپرداز

مدرن پرداخت مبین

چک ضمانت
کپی از تمام صفحات شناسنامه
کپی از کارت ملی پشت و رو
کپی از اجاره نامه یا سند مالکیت محل نصب پایانه
انتخاب سوئیچ بانک( بانک شهر، کوثر، دی، اقتصاد نوین، رسالت، انصار و قوامین)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *